Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zielona Góra: żywność dla rodzin wielodzietnych i osób samotnych

W niedzielę, 24 marca odbyła się zbiórka żywności w jednym ze sklepów w Zielonej Górze. To już druga taka akcja w tym roku zorganizowana przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Dotychczas w obydwu zbiórkach zebrali 125 kilogramów żywności.

– Już podzieliliśmy zebrane w niedzielę dary na paczki żywnościowe – mówi Janina Górska, kierownik filii ChSCh w Zielonej Górze. – W tym tygodniu rozdamy je potrzebującym, wielodzietnym rodzinom i osobom samotnym.

Wolontariusze z Zielonej Góry w planie mają kolejne zbiórki. Najbliższa już w czerwcu.

– Bardzo dobrze układała się współpraca z kierownictwem sklepu „Biedronka”, w którym prowadziliśmy akcję – podkreśla kierownik filii. – Wolontariusze też są chętni do pracy, więc idea zbiórek na rzecz osób potrzebujących na pewno będzie kontynuowana.

Chrześcijańska Służba Charytatywna jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego. Obecnie posiada w Polsce ponad 60 filii, prowadząc pomoc dzieciom, pomoc osobom ubogim oraz działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij