Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zielona Góra: zdrowie „na kółkach”

Badania profilaktyczne, konsultacje lekarskie, degustacja smacznych i zdrowych potraw – to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców Zielonej Góry już w niedzielę, 26 maja. Tego dnia w mieście odbędzie się bezpłatna i przygotowana przez wolontariuszy wystawa EXPO Zdrowie.

Organizatorami wydarzenia są filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Zielonej Górze oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Goście odwiedzający ekspozycję będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach m.in. pomiaru glukozy, tkanki tłuszczowej, wydolności płuc, ciśnienia, a także sprawdzić wydolność organizmu w teście harwardzkim. Wyniki tych badań będzie można skonsultować z promotorem zdrowia.

– Podczas wystawy promowanych jest osiem podstawowych zasad zdrowia. Należy do nich m.in. aktywność fizyczna, przebywanie na świeżym powietrzu, zdrowa dieta oraz picie czystej wody. Stosowanie tych zasad może znacząco poprawić jakość życia – mówi Janina Górska, kierownik filii ChSCh w Zielonej Górze.

EXPO Zdrowie znane jest na całym świecie. Po raz pierwszy taką wystawę zorganizowano w latach 80. Prowadzą ją wolontariusze – często promotorzy zdrowia, lekarze oraz – przede wszystkim – pasjonaci zdrowego stylu życia. W Polsce EXPO Zdrowie odbyło się po raz pierwszy w 2010 roku. Do tej pory wystawa odwiedziła m.in. Gdańsk, Poznań, Wrocław, Skoczów, Wisłę, Konin, Kołobrzeg i wiele innych miast. Zielona Góra gości tę zdrowotną ekspozycję po raz pierwszy.

EXPO Zdrowie w Zielonej Górze odbędzie się 26 maja, w godzinach 11-17 przy ul. Energetyków 2 (parking przed sklepem TESCO).

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij