Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Zielona Góra: jak rzucić i nie wrócić

W poniedziałek, 3 czerwca w Zielonej Górze rozpoczyna się pięciodniowy kurs antynikotynowy. Organizatorzy zapewniają, że „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!”. Warto podjąć to wyzwanie, tym bardziej, że 31 maja przypada Światowy Dzień bez Papierosa.

Dane dotyczące tytoniowej epidemii są przerażające. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że tytoń zabija rocznie prawie 6 mln osób, a od biernego palenia co roku umiera ok. 600 tys. ludzi. Jednak nie musimy być elementem tej statystyki. Wystarczy, że poświęcimy przez pięć dni 1,5 godziny każdego wieczoru.

Zielonogórska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) i Kościół Adwentystów Dnia Siódmego zapraszają do udziału w bezpłatnej akcji „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!” W jej ramach 3-7 czerwca w lokalu przy ul. Szosa Kisielińska 3 o godz. 18 odbywać się będą zajęcia, podczas których poznamy praktyczne sposoby na walkę z uzależnieniem. Będzie to już kolejna w ostatnim czasie inicjatywa zdrowotna podjęta przez ChSCh i Kościół adwentystów. Poprzednią była wystawa EXPO Zdrowie, która odbyła się 26 maja.

Terapia realizowana podczas „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!” bazuje na jednej z najskuteczniejszych metod rzucania palenia na świecie. Została opracowana w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Przez ponad 50 lat pomogła wielu osobom rozstać się z nałogiem. Teraz o jej skuteczności będą mogli przekonać się mieszkańcy Zielonej Góry.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Justyna Libera (red.)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij